• Czy czepek kąpielowy jest potrzebny?

Nie, wręcz nie zaleca się używania czepka, który może zakłócać odczucia zupełnego odcięcia bodźców. Ponadto mikroelementy zawarte w soli Epsom mają dobroczynny wpływ na włosy.

  • Czy muszę zakładać strój kąpielowy?

Nie ma takiej konieczności. Pomieszczenie kąpielowe wraz z kabiną jest dostępne jedynie do Twojej dyspozycji. Korzystanie ze stroju, może ograniczać odczucia  zupełnego odcięcia bodźców.

  • Czy można spać w kabinie?

Można. Jest to całkowicie bezpieczne.

  • Co jeżeli nie umiem pływać?

Nie ma takiej konieczności, woda w kabinie ma jedynie 25 cm głębokości a stopień zasolenia sprawia, że nie ma możliwości zanurzenia się – ciało unosi się na wodzie bez naszego udziału.

  • Co jeśli mam  klaustrofobię?

Należy odróżnić kapsuły floatingowe  w kształcie wanny z wiekiem zamykanym od góry, od przestronnych kabin – pokojów kąpielowych (Floateka posiada Kabinę), w których można stanąć zupełnie wyprostowanym. Dodatkowo drzwi do kabiny nie posiadają żadnego zamknięcia na zamek, zostają jedynie przymknięte. Można je otworzyć dotknięciem palca. Na Twoje życzenie seans może przebiegać przy relaksującej muzyce i włączonym świetle. Przy dużym niepokoju, dla Twojego komfortu, również drzwi mogą pozostać  uchylone w trakcie całej sesji.

  • Co z higieną w kabinach?

Woda w kabinie floatingowej znacznie przewyższa standardy wody basenowej czy jacuzzi. Kilkustopniowy system dezynfekcji i sterylizacji spełnia surowe wymogi przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Kabina wyposażona jest w nowoczesny, wieloetapowy system filtrujący, który  pomiędzy każdą sesją  4- krotnie przepompowuje  całą wodę. Ponadto  system wyposażony jest w lampy  UV które są jedną  z najbardziej skutecznych metod sterylizacji wody. Dozowany  jest również nadtlenek wodoru oraz środki wspomagające dbanie o czystość solanki. Dodatkowo bardzo silne nasycenie solą Epsom, zapobiega rozwojowi jakichkolwiek patogenów, dzięki czemu woda w kabinach floatingowych zachowuje pełną sterylność.

  • Czy mam wystarczająco dużo świeżego powietrza?

Tak, kabina jest wyposażona w system cyrkulacji powietrza, który zapewnia pełny   komfort sesji.

  • Czy kobiety w ciąży mogą korzystać z floatingu?

Kobieta  w ciąży chcąca skorzystać z sesji  musi  okazać skierowanie od swojego lekarza ginekologa o braku przeciwwskazań do odbycia sesji. Floating jest wręcz polecany kobietom w drugim i trzecim trymestrze ciąży – doskonale odpręża, odciąża kręgosłup, redukuje bóle pleców.